Tanarg Bionix

Motolotnia Tanarg ze skrzydłem BioniX to najbardziej luksusowa i nowoczesna maszyna na rynku. Po prostu klasa sama w sobie. Zoptymalizowana pod kątem latania w załodze dwuosobowej na długich trasach przy wysokiej prędkości przelotowej. Umożliwia zabranie dużego bagażu i 65 litrów paliwa, a przy tym jest łatwa i lekka w pilotażu! BioniX z systemem trymowania „corset” zapewnia pilotowi niespotykany dotąd, szeroki zakres prędkości użytkowych. Start z krótkiego trawiastego lądowiska przy maksymalnej masie startowej lub przelot z prędkością 130 km/h nie stanowi najmniejszego problemu. Już dziś umów się na lot testowy!


Przejdź do szczegółowego opisu skrzydła BioniX

Przejdź do szczegółowego opisu wózka Tanarg

Przejdź do cennika motolotni Air Creation

 


FAQ

Co to są turbulizatory i jaką pełnia funkcję?

To zamontowane na górnej powierzchni skrzydła płytki, których zadaniem jest sterowanie warstwą przyścienną w celu zaburzenia przepływu i wymuszenia szybszego powstania turbulentnej warstwy przyściennej , która trudniej odrywa się od powierzchni niż laminarna warstwa przyścienna. Efektem działania turbulizatorów jest zmniejszenie prędkości minimalnej.

Czy mogę wybrać sobie kolor skrzydła?

Wszystkie skrzydła Air Creation mogą być uszyte w standardowych kolorach biało-czerwonych lub biało-żółtych. Na życzenie klienta za dodatkową opłatą poszycie skrzydła może zostać wykonane w niestandardowym kroju i kolorze. Paletę dostępnych barw przedstawia poniższy rysunek.

Jaka jest żywotność (resurs) skrzydła Air Creation?

Wszystkie skrzydła Air Creation wykonane są z materiałów najwyższej jakości dostępnych na rynku. Stan poszycia zależy głównie od sposobu przechowywania i narażenia na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Air Creation szyje poszycia z materiałów o zwiększonej odporności na promieniowanie UV. Najstarsze użytkowane do dziś skrzydła zostały zrobione ponad 25 lat temu. Wszystkie śruby podlegają wymianie co 300 godzin, najbardziej obciążona rura kilowa i olinowanie co 600 godzin. Pozostałe elementy nie mają ograniczenia żywotności lub ograniczone są do 1500 godzin.

Logo Facebook