Ifun Pixel

Najnowsza jednoosobowa motolotnia Air Creation! Pixel ze skrzydłem iFun 13 wszedł do sprzedaży na początku 2014 roku. Założeniem projektu było stworzenie motolotni w przystępnej cenie oferującej wysoki poziom bezpieczeństwa i dającej mnóstwo zabawy z latania. A wszystko to za nieco ponad 10 000 euro. Genialny pomysł na tanie latanie!

Pixel jest motolotnią jednomiejscową, i przypomina nieco większego dwuosobowego brata – Skypper`a. Pixel iFun nie jest sprzętem wyłącznie do latania „w koło komina” co mógłby sugerować na pierwszy rzut oka, dźwigar skrzydła znajdujący się na zewnątrz poszycia, niewielki rozmiar maszyny i całkowita masa własna 90 kg! Pixel został zaprojektowany i zbudowany z myślą o przelotach na średnich dystansach o długości do 200 km.

Motolotnia Pixel jest dedykowana dla wszystkich pilotów niezależne od posiadanego doświadczenia. Każdy znajdzie coś dla siebie, pilot z dużą praktyką odkryje na nowo romantyzm latania prostym i „zwinnym” sprzętem, który jest w stanie wylądować prawie wszędzie, natomiast świeżo upieczony posiadacz świadectwa kwalifikacji będzie zdobywał doświadczenie na motolotni która daje duży margines bezpieczeństwa ze względu na poprawne własności pilotażowe i niskie prędkości podejścia do lądowania. Chcąc lecieć na trasę z kolegami z prędkością 80 km/h spokojnie nadążymy za peletonem. Brak miejsca dla pasażera czasem może doskwierać ale i tak większość czasu w powietrzu spędzamy solo.

Plusy:

  • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości,
  • Umożliwia tanie latanie, niskie koszty eksploatacji i serwisu,
  • Motolotnia może być przechowywana w garażu i przewożona w aucie typu kombi,
  • Montaż sprzętu do lotu zajmuje jednej osobie ok. 15 minut,
  • Motolotnia, którą można zabrać na wakacje,
  • Szybka i zarazem wolna,
  • Możliwość latania termicznego

Minusy:

  • Brak możliwości zabrania pasażera (choć czasem można uznać to jako pozytyw)

 

Przejdź do szczegółowego opisu skrzydła iFUN 13

Przejdź do szczegółowego opisu wózka Pixel

Cennik motolotni Air Creation

Film - Przygotowanie Pixela do lotu

 


FAQ

Ile czasu zajmuje złożenie motolotni Pixel do lotu??

Dzięki możliwości składania skrzydła bez ściągania z wózka (jak np. u ćmy) montaż lub demontaż trwa ok 10 minut. Cała motolotnie można przewozić na przystosowanej do tego przyczepie.

Czy mogę wybrać sobie kolor skrzydła?

Wszystkie skrzydła Air Creation mogą być uszyte w standardowych kolorach biało-czerwonych lub biało-żółtych. Na życzenie klienta za dodatkową opłatą poszycie skrzydła może zostać wykonane w niestandardowym kroju i kolorze. Paletę dostępnych barw przedstawia poniższy rysunek.

Jaka jest żywotność (resurs) skrzydła Air Creation?

Wszystkie skrzydła Air Creation wykonane są z materiałów najwyższej jakości dostępnych na rynku. Stan poszycia zależy głównie od sposobu przechowywania i narażenia na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Air Creation szyje poszycia z materiałów o zwiększonej odporności na promieniowanie UV. Najstarsze użytkowane do dziś skrzydła zostały zrobione ponad 25 lat temu. Wszystkie śruby podlegają wymianie co 300 godzin, najbardziej obciążona rura kilowa i olinowanie co 600 godzin. Pozostałe elementy nie mają ograniczenia żywotności lub ograniczone są do 1500 godzin.

Jaka jest żywotność (resurs) silnika Polini Thor

Producent daje 300 godzin resursu. Jest to tyle samo co w przypadku Rotaxa 582

Logo Facebook