IFun 13

IFun 13 to nowoczesne skrzydło , zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną przyjemność w locie , zachowując  prostotę montażu, obsługi i konserwacji.   Poszycie skrzydła wykonane jest z materiału zabezpieczonego przed szkodliwym dzianiem promieniowania ultrafioletowego. Wszystkie miejsca poszycia skupiające największe siły są dodatkowo wzmocnione kevlarem.  Dopuszczalne wartości obciążeń wynoszą +6g/-3g przy maksymalnej masie startowej 250 kg.   Podwójne pokrycie powierzchni nośnej wynosi jedynie 40%, skrzydło ma niewielkie zwichrzenie i jest perfekcyjnie wykonane. Dzięki temu jego osiągi są zaskakująco dobre i w wielu przypadkach lepsze w porównaniu do innych skrzydeł z wewnętrznym dźwigarem. Zakres  prędkości przelotowych wg instrukcji wynosi od 41 do 110 km / h. Na środkowym podwieszeniu prędkość przelotowa wynosiła 80 km/h. Bez wysiłku można dociągnąć sterownicę  zwiększyć   obroty silnika i osiagnąć 100 km/h w locie poziomym. Jak na takie maleństwo to bardzo dobry wynik. Przy prędkości wiatru ok. 1-2 m/s długość rozbiegu to ok. 30m, a dobiegu może 20m…  Lot Pixel-em to prawdziwa przyjemność i zaskakująca łatwość sterowania.

Opanowanie sprzętu w średnich warunkach pogodowych nie stwarza problemów nawet dla świeżo wyszkolonego pilota. Jednakże ograniczenia sprzętu co do składowej bocznej wiatru przy lądowaniu są bardziej restrykcyjne niż w przypadku szybszych i cięższych motolotni.  Przy odrobinie wprawy możemy operować  z  krótkich lądowisk wybierając najdogodniejszy kierunek nawet w poprzek pasa

IFun 13 jest już dostępny z systemem do składania skrzydła bez zdejmowania z wózka! Umożliwia to łatwy transport kołowy całej motolotni  i uniezależnia właściciela od hangaru. Po złożeniu motolotnia bez problemu zmieści sie w każdym garażu. 


FAQ

Ile czasu zajmuje złożenie motolotni do lotu?

Dzięki możliwości składania skrzydła bez ściągania z wózka (jak np. u ćmy) montaż lub demontaż trwa ok 10 minut. Cała motolotnie można przewozić na przystosowanej do tego przyczepie.

Czy mogę wybrać sobie kolor skrzydła?

Wszystkie skrzydła Air Creation mogą być uszyte w standardowych kolorach biało-czerwonych lub biało-żółtych. Na życzenie klienta za dodatkową opłatą poszycie skrzydła może zostać wykonane w niestandardowym kroju i kolorze. Paletę dostępnych barw przedstawia poniższy rysunek.

Jaka jest żywotność (resurs) skrzydła Air Creation?

Wszystkie skrzydła Air Creation wykonane są z materiałów najwyższej jakości dostępnych na rynku. Stan poszycia zależy głównie od sposobu przechowywania i narażenia na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Air Creation szyje poszycia z materiałów o zwiększonej odporności na promieniowanie UV. Najstarsze użytkowane do dziś skrzydła zostały zrobione ponad 25 lat temu. Wszystkie śruby podlegają wymianie co 300 godzin, najbardziej obciążona rura kilowa i olinowanie co 600 godzin. Pozostałe elementy nie mają ograniczenia żywotności lub ograniczone są do 1500 godzin.

Logo Facebook