Skypper Nuvix

Skypper ze skrzydłem NuviX  to lekka, komfortowa dwuosobowa motolotnia o wszechstronnym zastosowaniu. Występuje w wielu opcjach oraz z kilkoma wariantami silnika. Mniej rozbudowana niż topowy model Tanarg, jest nowoczesna ale mniej skomplikowana przez co bardziej poręczna w codziennym użytkowaniu. Dedykowana do latania rekreacyjnego, operowania na krótkich trawiastych lądowiskach, szkolenia lotniczego, holowania banerów, lotni i przelotów. Skypper z Nuvixem i dwusuwowym Rotax-em daje znakomitą relację jakości do ceny.

Przejdź do szczegółowego opisu skrzydła Nuvix

Przejdź do szczegółowego opisu wózka Skypper

Przejdź do cennika motolotni Air Creation

 


FAQ

Co to są turbulizatory i jaką pełnia funkcję?

To zamontowane na górnej powierzchni skrzydła płytki, których zadaniem jest sterowanie warstwą przyścienną w celu zaburzenia przepływu i wymuszenia szybszego powstania turbulentnej warstwy przyściennej , która trudniej odrywa się od powierzchni niż laminarna warstwa przyścienna. Efektem działania turbulizatorów jest zmniejszenie prędkości minimalnej.

Czy mogę wybrać sobie kolor skrzydła?

Wszystkie skrzydła Air Creation mogą być uszyte w standardowych kolorach biało-czerwonych lub biało-żółtych. Na życzenie klienta za dodatkową opłatą poszycie skrzydła może zostać wykonane w niestandardowym kroju i kolorze. Paletę dostępnych barw przedstawia poniższy rysunek.

Jaka jest żywotność (resurs) skrzydła Air Creation?

Wszystkie skrzydła Air Creation wykonane są z materiałów najwyższej jakości dostępnych na rynku. Stan poszycia zależy głównie od sposobu przechowywania i narażenia na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Air Creation szyje poszycia z materiałów o zwiększonej odporności na promieniowanie UV. Najstarsze użytkowane do dziś skrzydła zostały zrobione ponad 25 lat temu. Wszystkie śruby podlegają wymianie co 300 godzin, najbardziej obciążona rura kilowa i olinowanie co 600 godzin. Pozostałe elementy nie mają ograniczenia żywotności lub ograniczone są do 1500 godzin.

Jakie skrzydło można zamontować do wózka Skypper?

Wszystkie skrzydła dwuosobowe z rodziny Air Creation mogą być montowane do wózków Skypper. W zależności od tego jaki typ latania preferujesz, konfigurując swojego Skyppera możesz wybrać miedzy motolotnia do latania rekreacyjnego umożliwiającego krótki start i krótkie lądowanie lub motolotnię do przelotów osiągającą bez problemu 140 km/h IAS.

Czy Skypper jest dostępny w zestawie do samodzielnego złożenia?

Tak. Wszystkie motolotnie Air Creation są oferowane w kit-ach.

Ile czasu zajmuje zdjęcie przedniej owiewki w motolotni Skypper?

Owiewka zamontowana jest na 14 łatwo dostępnych śrubach, które umożliwiają zdjęcie owiewki w ciągu 10 minut.

Logo Facebook